Notebook Onarımı Profesyonel Hizmet

Klavye ve Menteşe Değişimi

Laptop ve notebook netbook da menteşeler zamanla toz, malzeme yorgunluğu kullanıma bağlı sebeplerle hareketli kısma ulaşması neticesinde esnekliğini kaybederek hem menteşeyi hem de sabitlendiği kasayı kırarak lcd kablosunu ve kablosuz adaptör anten kablolarına zarar verir. Her marka ve modelin menteşe değişimi ve kasa kırıklıklarında kasa onarımları yapılmaktadır. Kasa onarımları kalıplama ile yapılmaktadır. İstenirse kasa değişimi de yapılmaktadır. Klavyeler sıvı teması dışında bozulan ürünler değillerdir. Sıvı teması ile birkaç tuşun basmaması bir tuşun sürekli basılı kalması, açılış da dit bip vb. gibi ses çıkararak açılması yazı esnasında bir harfin sürekli kendini tekrarlaması gibi arızalar değişim ya da onarım ile sorunu çözülmektedir. Servisimizde klavye tuş ve mekanizma eksik kayıp olan ürünler tamamlanmaktadır Her marka ve modele ait klavye bulunmaktadır.

Led ve Lcd ekran değişimi

Notebook ve Laptopların Led ve Lcd ekranları hassas yapıya sahiptir. Led ekran kırıldıgında içinde bulunan likid kristal sıvı catlak olan yüzeyden dışarı sızmaktadır. Ve içinde sıvı akmış görünümü vermektedir.

       Esasında bu sıvı üzerinden elektrik akımı geçtiğinde kristalleşen ve görüntü oluşmasına yardımcı olan bir malzemedir. Kırılan laptop, notebook, tablet ekranlarının ve dokunmatiklein tamiri mümkün olmamaktadır.

       Servisimizde 8,9", 10,1" 12,1", 13,3", 14,1", 15", 15,4"15,6" 16" 17" 17.3" ve diğer boyutlar için 1 yıl ve sıfır pixel garantili olarak lg, samsung, chmei marka ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler bir çok markanın kullandığı ürünlerdir. Aşağıda ekran değişimini yaptığımız markalardan bazıları listelenmiştir. Daha detaylı bilgi almak için "arıza sor" bölümüne başvurup fiyat ve teslim süresini öğrenebilirsiniz.

Lcd - Led Kablo Değişimi

Lcd Cable, Lcd İle Anakart Ve Bazen De İnverter Arasındaki İrtibatı Sağlayan Koaksiyel, Flex Veya Şerit Film Şeklindeki Kablodur. Anakart, Lcd Veya İnverter Giriş Soketlerindeki Kopukluklar.... veya Hassas Oldukları Bölgelerin Lcd Açma-Kapama Hareketi Veya Dış Etkenler Sebebiyle Yırtılması Ve İletken Hatların Kopması Neticesinde Değiştirilmeleri gerekir.

LCD Data Kablosunu ne zaman değiştirmek gerekir:

  • Notebook Çalışıyor, Harici Monitöre Düzgün Görüntü Verebiliyor Ancak Lcdye Görüntü Hiç Gelmiyorsa,
  • Ekran Görüntüsünde Yatay, Dikey Veya Bölgesel Bozulmalar Var İse,
  • Ekran Görüntüsü Lcd Cover Hareketleri İle Bozuluyor, Gidip Geliyor İse..
  • Muhtemelen Lcd Cable Problemi Var Demektir.

      Yapısı İtibari İle; Hem Anakart, Hem Lcd Ve Hem De İnverter İle Bağlantılı Olduğundan, Lcd Cableda Oluşacak Problemler Görüntü Bozukluklarından Notebookun Çalışmamasına Kadar Varan Geniş Bir Yelpazede Tezahürler Gösterebilir.

Lcd Cable İçin Belirleyici Özellikler Şunlardır:

  • Kullanıldığı Notebookun Marka/Modeli
  • Üretici Ürün Kodu
  • Kullanıldığı Notebookun Ekran Boyutu (14.1 İnch, 15 İnch Vs)
  • Lcdye Bağlandığı Soketin Pin Sayısı (20 Pin, 30 Pin Vs)

Laptop Ekran Chip Değişimi

Laptop ve notebooklarda en sık arıza ekran - gpu chip den kaynaklanmaktadır. Anakartın yüzeyine montajlı bu ekran chipleri temas sağladığı yüzeyde lehim topları laptop notebookların yüksek hızda ve performans odaklı çalışmasından dolayı fan sisteminin sağlıklı çalışması ve hava kanallarının daima açık bırakılması gerekmektedir.

Ürünlerin bu şartlarda kullanılması ortam açısından uygun değilse yılda en az 1 defa fan ve termal pad kontrolü yaptırılmasında büyük yarar vardır.

Genelde ekran chip arızaları başlangıcında ekranında çizgiler oluşur, ekrana görüntü gelmez, renkler karışır, ekranda görüntü donar, sistem çalışma esnasında belli belirsiz kapanır ise laptop notebook ekran kartı sorunu yaşıyorsunuz denilebilir. Yinede nihai karar servis merkezimizde yapılacak nihai testlerden sonra anlaşılabilmektedir.

Arızalanan ekran chip lerini yada ekran kartınızi shuttle star BGA SP360C cihazımızla 6 ay ücret iade garantili değişimini yapmaktayız. 6 ay içinde 3 den fazla aynı arızayı çıkartması durumunda birebir verdiğiniz ücreti iade etmekteyiz.

Ayrıca servis merkezimizde usb, ses, modem, wifi, kablosuz, harddisk, dvdrw, kart okuyucu gibi birimleri kontrol eden güney chip'i ve basit bir ifadeyle cpu ile ram ve ekran kartı arasındaki veriyi aktaran kuzey chip'inde değişimini gerçekleştirmekteyiz.

Tüm laptop ve notebookların tamiri ve onarımı servisimizde yapılmaktadır.

adana notebook servisi, laptop servisi, EKRANLAR,2 EL LAPTOP TAMİRİ, LAPTOP TAMİRİ, NOTEBOOK TAMİR HİZMETİ, Laptop Servisi, NOTEBOOK TAMİRİ, NOTEBOOK BATARYA, LAPTOP BATARYA, ELİT NOTEBOOK SERVİSİ, LAPTOP BATARYASI, NOTEBOOK PİLİ, LAPTOP PİLİ, NOTEBOOK LCD EKRAN, LAPTOP LCD EKRAN, LCD EKRANI, LCDSİ, NOTEBOOK ADAPTÖRÜ, LAPTOP ADAPTÖRÜ, ŞARJ CİHAZI, NOTEBOOK ADAPTÖR, LAPTOP ADAPTÖR, NOTEBOOK ONARIMI, LAPTOP ONARIMI, BAKBİ GURUP NOTEBOOK KLAVYE, LAPTOP KLAVYE, NOTEBOOK KLAVYESİ, LAPTOP KLAVYESİ, INVERTER, LCD CABLE, NOTEBOOK YEDEK PARÇA, LAPTOP YEDEK PARÇA, NOTEBOOK PARÇALARI, LAPTOP PARÇALARI, NOTEBOOK YEDEK PARÇAS

Laptop Tamiri
Adana Notebook Tamiri
laptop işlemci değişimi
adana laptop tamiri