Notebook Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir laptop tamiri servisinden ne bekleyeceğiniz konusunda ne kadar bilgili olursanız o kadar fazla tasarruf edersiniz. Çünkü düzgün bir şekilde onarılan bir dizüstü bilgisayarın daha uzun süre dayanması ve daha iyi performans göstermesi yüksek ihtimaldir. Bu nedenle sahip olduğunuz notebook’tan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız bir sorun ortaya çıkar çıkmaz onu tamire götürmeniz gerekecektir.

Neden Profesyonel Firmaları Tercih Etmeliyiz?

Bozuk bir dizüstü bilgisayar, özellikle söz konusu cihaz her gün kullanılıyorsa ve işinizin, okulunuzun önemli bir parçasıysa çok stresli bir durum olabilir. Çoğu insan gibi notebook bilgisayarınız sahip olduğunuz en önemli cihazlardan biridir. İster evden çalışın ister hareket halinde olun, üretken kalmanıza yardımcı olan bir araçtır. Bu nedenle, dizüstü bilgisayarınızda bir şeyler ters gittiğinde bunu mümkün olan en kısa sürede profesyonel bir yardımla düzeltmeniz en doğrusu olacaktır. Notebook arızalarının onarımı için dikkate alınması gereken bazı faktörler aşağıdaki gibidir.

Hızlı, Verimli ve Ekonomiktir
Profesyonel dizüstü bilgisayar onarım hizmetleri, tüm bu tamirat işlemlerini; hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde yapabilir. Aynı zamanda hasarlı bir dizüstü bilgisayarı toptan değiştirmek maliyetli olacaktır. Özellikle tüm marka ve model notebook bilgisayarlara aşina olan deneyimli teknisyenlerden oluşan Sarıyıldız Bilişim ekibi, yalnızca en kaliteli parça ve araçları kullanır. Böylece ister kırık bir ekranınız ister arızalı bir güç kaynağınız olsun, dizüstü bilgisayarınız en sağlıklı şekilde çalışacaktır.

Veri Kaybını Önlemenize Yardımcı Olur
İnternete erişmenin ve önemli dosyaları depolamanın birincil yolu olarak dizüstü bilgisayarlar kullanılmaktadır. Bu nedenle laptop kullanmanın getirdiği risklerin farkında olmanız gerekir. Dizüstü bilgisayarlar taşınabilir ve kullanışlıdır, ancak aynı zamanda donanım arızası ve veri kaybına eğilimlidirler. Veri kaybı ve donanım arızası büyük sıkıntılar doğurabilir. Bu nedenle, profesyonel bir tamirat sürecinden faydalanmak her zaman iyi bir fikirdir. Profesyonel firmalar laptop arızalarında fanı düzenli olarak temizleyerek ve termal macunu değiştirerek bileşen arızasına yol açabilecek aşırı ısınmayı önlemeye yardımcı olur. Dizüstü bilgisayarınız çöktüyse ve içinde önemli veriler varsa içindeki verilerin kurtarılıp kurtarılamayacağına yönelik değerlendirme de bulunurlar.

Daha Uzun Süre Dayanır ve Daha İyi Performans Gösterir

Düşük performans göstermeye başladığında dizüstü bilgisayarınızın bir profesyonel tarafından onarıma alınmasının önemli bir nedeni vardır. Bu sadece verilerinizin güvende olmasını ve tüm programlarınızın çalışmaya devam etmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bilgisayarınızın ömrünü de uzatır. Düzgün bir şekilde onarılmayan notebook bilgisayarlar hızla yavaşlayabilir ve güvenilmez hale gelebilir. Daha da kötüsü, aşırı ısınmaya bile başlayabilirler. Herhangi bir teknoloji ürünü gibi bir dizüstü bilgisayar da sonunda aşınma ve yıpranma belirtileri göstermeye başlayacaktır. Bu sadece uzun vadede size para kazandırarak dizüstü bilgisayarınızın en yüksek performansta çalışmasına da yardımcı olacaktır.

Notebook Tamiri Hizmet Kapsamı Nelerdir?

Yukarıdaki faktörlerin yanı sıra, dizüstü bilgisayarınızı onarmayı seçtiğiniz kişi veya kurumla bir güven ilişkisi içinde olmak istersiniz. Dolayısıyla dizüstü bilgisayarınızın onarımı için saygın bir onarım servisi seçtiğinizden olmalısınız. Notebook tamiri denince alanında profesyonel kişilerin müdahalede bulunması kritik bir değere sahiptir. Bu kapsamında verilen hizmetler şu şekilde sıralanabilir:

 • Laptop Kasa ve Menteşe Tamiri
 • Laptop Ekran Tamiri
 • Laptop Klavye Tamiri
 • Laptop Harddisk Tamiri
 • Laptop Fan Tamiri
 • Laptop Kamera Tamiri
 • Laptop Pil (Batarya) Tamiri
 • Laptop Ram Problemleri

  Notebook Tamir Ücreti Nedir?

  Tüm dizüstü bilgisayar onarımları eşit şekilde ele alınmaz. Etkilenen bölgeyi onarmak yerine sadece ana bir bileşeni değiştirecek birçok dizüstü bilgisayar onarım servisi vardır. Örneğin, anakartınızda bir problem varsa bir servis merkezi basitçe anakartınızı değiştirebilir ve sadece bir parçayı değiştirmek için sizden belli bir ücret alabilir. Ancak başka bir notebook onarım servis merkezi gerçek sorunu teşhis etmek için zaman ayırır, anakartınızda kötü bir kapasitör olduğunu keşfedebilir ve anakartınızı onarır. Hasarlı parça, sizi yeni bir anakart maliyetinden kurtarır. Bu nedenle notebook tamir ücreti için sabit bir fiyat teklifi bulunmamaktadır.

  Alanında uzman kişilerden oluşan ekibimiz dizüstü bilgisayarınızı hızlı ve verimli bir şekilde onararak size teslim edebilir. Eğer siz de en avantajlı fiyat tekliflerinden yararlanmak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir